Historie

1988

Na podzim první zkoušky v obsazení ROMAN DOSTÁL (bicí, zpěv), STANISLAV KLECANDR (kytara, zpěv), VÁCLAV KLECANDR (saxofon, flétna, klarinet), FRANTIŠEK ŠIMEČEK (baskytara) a MÍLA NOSKOVÁ (piano, zpěv). Repertoár, víceméně akustické skupiny, tvoří výhradně vlastní skladby s původními texty, většinou z dílny Slávka Klecandra.

1989

31. ledna první koncert skupiny s názvem OBOROH v kosteleckém klubu Rabštejn. V květnu společné vystoupení s orchestrem Kuličky a jeho sborem na pardubickém majálesu. Téhož měsíce na pozvání Vladimíra Merty společný koncert s ním a židovským pěveckým sborem Mišpacha v pražském Junior klubu Na Chmelnici. V programu, složeném převážně ze zhudebněných biblických žalmů, hraje se skupinou nový člen – hobojista JAN ŠEBESTA. Za celý rok celkem 22 koncertů na různých místech Čech a Moravy.

1990

V dubnu účast na obnovených Jazzových dnech v pražském Edenu. Repertoár v té době sestává převážně ze zhudebněných žalmů. Nedlouho poté skupinu opouští Míla Nosková. V červnu vystoupení na prvním českém „Woodstocku“ v České Skalici (30.6.). Zde se Oboroh setkává se Svatoplukem Karáskem po jeho návratu ze švýcarského exilu. Několik dní poté společný koncert s K. Krylem, V. Mertou, J. Dědečkem a dalšími na Václavském náměstí v Praze. Dokument z koncertu vysílá Česká televize. Běhěm léta účast na festivalech Šafrán v Telči a na Dnech duševního zdraví v Praze – Bohnicích. V září první z následující řady výjezdů do Polska a „vězeňské“ turné se S. Karáskem, během kterého skupina navštíví věznici ve Valdicích a čtyři další. Koncem roku natáčení alba ŽALMY v hudební a zvukové režii Ivo Viktorina a Petra Vavříka na zámku v Doudlebech nad Orlicí. V prosinci poprvé na Slovensku: na předvánočním křesťanském festivalu „Aleluja 1990“ v Bratislavě. Během celého roku 50 koncertů v klubech, církvích a na menších festivalech.

1991

V dubnu křest alba ŽALMY v Junior klubu Na Chmelnici s kmotrem Sváťou Karáskem. V srpnu vystoupení na festivalu v holandském De Bronu. V září týdenní švýcarské turné se Sváťou Karáskem (Curych, Ženeva atd.). V říjnu koncerty ve čtyřech severofrancouzských městech. Během roku 36 koncertů.

1992

V únoru po páté v Polsku. V květnu natáčení živého alba „Nebeská kavárna“ v evangelickém kostele v Novém Městě pod Smrkem jako doprovodná skupina Sváti Karáska. V červnu na častolovickém „Woodstocku“ se skupinou poprvé vystoupí kytarista JAROSLAV JETENSKÝ. S elektrickou kytarou získává, do té doby spíš folkový soubor, rockovější zvuk. V létě a na podzim tři koncertní zájezdy do Německa. V listopadu natáčení několika písní ve studiu Rádia Svobodná Evropa v Mnichově a večerní koncert pro české pracovníky tohoto rádia. V prosinci týdenní švýcarské turné se Sváťou Karáskem. Celkem 66 koncertů.

1993

V lednu natáčení medailonu pro Českou televizi. Na jaře, na základě pozvání překladatele Geryho Turnera a v režii irské sekce Amnesty International, koncert v Dublinu a dalších sedmi irských městech. Po návratu z Irska opouští skupinu Václav Klecandr. V červnu koncert na slavnostech ve francouzských Métách. V srpnu nahrávání, ve srovnání s prvním, rockovějšího alba SPATŘUJEME SVĚTLO – ŽALMY 2 ve zlínském studiu „V“, opět v hudební režii Ivo Viktorina a Petra Vavříka. V listopadu téměř hodinový přímý přenos na ČT2 ze křtu alba „Spatřujeme světlo“ v pražském Junior klubu Na Chmelnici. Kmotr – Sváťa Karásek. Za rok celkem 52 koncerty.

1994

Během tohoto roku uskuteční Oboroh rekordních 85 koncertů. Několik z nich na již tradičním „karáskovském“ turné ve Švýcarsku. Na přelomu roku odchází Jarda Jetenský.

1995

V lednu přichází na místo Jardy Jetenského kytarista a violoncellista VIKTOR MARTINEK. V květnu přijímá skupina pozvání k živému vystoupení v ranním Studiu 6 na ČT1. Oboroh v této době využívá možností cella k návratu k akustičtějšímu pojetí řady skladeb. Na druhé straně přítomnost elektrické kytary zachovává u části repertoáru rockovější charakter. Žalmy tvoří v tomto období přibližně třetinu koncertního repertoáru. Celkem 52 koncerty.

1996

Na jaře nahradí na několika koncertech nemocného hobojistu J. Šebestu houslistka VENDULA ROKLOVÁ, která ve skupině zůstává i po jeho návratu. Bohatší instrumentace skýtá větší aranžérské možnosti, což se odráží i na nových kompozicích. O některých z nich lze již těžko hovořit jako o „písničkách“. V letních měsících natáčení třetího alba s názvem KÁMEN a posléze natáčení videoklipu pro písničku VÍTR, odvysílaného několikrát Českou televizí. Vrací se Vašek Klecandr. V září křest nového alba v pražské Akropoli. Kmotr – Vlasta Redl. Celkem 65 koncertů.

1997

V červnu dva koncerty v Curychu. V létě odchází Viktor Martinek a na jeho místo přichází violoncellistka DITA ZANGEOVÁ. Celkem 42 koncerty.

1998

V dubnu OBOROH natáčí pro Českou televizi hudební pořad „Sešli se…“ s Jiřím Pavlicou a souborem Hradišťan. V květnu slavnostní koncert v Praze spojený s předáním stříbrné pamětní desky za celkový prodej 20 000 nosičů. V létě ve zlínském studiu „V“ nahrávání nového alba MARAH, které vychází v listopadu. Kmotry alba na koncertě v pražském klubu Akropolis jsou Radek Pastrňák a Petr Vavřík. Celkem 37 koncertů.

1999

1. ledna Novoroční koncert v Praze s P. Jandou, P. Bobkem a R. Dragounem, který odvysílala Česká televize. Na konci ledna oslava 10 let OBOROHU. Jako hosté vystoupili B. Táborská, I. Viktorin, K. Markytán, F. Černý, K. Diepold, S. Karásek a jazzrocková formace H# BOYS. V létě účast na několika festivalech např. Košumberk, Jimramov, Ondřejov. Celkem 27 koncertů. Na přelomu roku natáčí Slávek Klecandr ve zlínském studiu „V“ sólové album s názvem PROTĚJŠÍ BŘEH, které jako hosté podpořili V. Redl, M. Vašíček, I. Viktorin, B. Táborská, K. Markytán, P. Vavřík, K. Jochymek, M. Šlapanský, D. Zangeová, O. Žatečka a V. Klecandr. V obchodech se album objevilo začátkem léta 2000.

2000

V tomto roce dochází v Oborohu k otřesúm. Odchází Dita Zangeová s Honzou „Ádou“ Šebestou, k nim se přidává i František Šimeček a novým baskytaristou se stává Radek „Mustang“ Pokorný. Kapela hraje v zúžené sestavě až do července. Další velkou změnou v létě je přechod Romana Dostála od bicích ke klávesovým nástrojům. Bubenickou židli obsazuje bývalý člen skupiny -123 min VÁCLAV ZIMA a poprvé se představí s kapelou 20. srpna na Neratově. Celkem 35 koncertů.

2001

Razantní zvuk bicích a rocková basa. Mimo stmelování nové party se nic zvláštního nestalo, snad jen to, že Oboroh absolvoval 16. prosince v Ústí nad Orlicí předvánoční koncert na náměstí při -15 stupních Celsia. Celkem 25 koncertů.

2002

V dubnu se uskutečnil ojedinělý společný projekt při zpracování žalmů a to koncert s Filharmonií v Hradci Králové. V létě spolupráce na natáčení gospelů na albu AFRIKA rychnovského dětského sboru CARMINA pod vedením sbormistra Karla Štrégla. V této době skupinu opouští Václav Zima, odchází do Blue Effectu a na natáčení se již podílí nový bubeník z rychnovského regionu LIBOR JEŽEK. Celkem 23 koncertů.

2003

Oboroh se díky nové rytmice vrací do jemnější podoby. Celkem 23 koncertů.

2004

V únoru natáčení alba folkové písničkářky Evy Henychové s názvem Všechno je jinak ve zlínském studiu „ V“ . Během roku dochází i k několika společným koncertům. Celkem 23 koncertů.

2005

Zkoušky - úprava Slávkových písniček ze šuplíku a vznik nových na připravované album o které projevilo zájem vydavatelství Indies records. Celkem 25 koncertů.

2006

Rok plný dění. Spousta archivního oborožího materiálu na VHS je přepsána do digitální podoby a skupina s podporou firmy FM - Švenka si vyrobila soukromé neoficiální dvd s názvem Ohlédnutí. V létě natáčení nového alba opět ve zlínském studiu „V“ pod názvem NOCÍ MOŘEM. 13. října křest cd ve Spolkovém domě v Praze, kmotr Fedor Gál a 11. listopadu křest zopakován v Hradci Králové, kmotr Sváťa Karásek. Celkem 25 koncertů.

2007

1. ledna přímý vstup s Evou Henychovou do ČTV při ekumenické bohoslužbě v Praze. Koncerty po celé republice s novým albem. V létě účast v Polsku na mezinárodním festivalu. Celkem 25 koncertů.

2008

Prvního ledna přímý vstup do ČTV při ekumenické bohoslužbě se SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS Davida Ebena při ekumenické bohoslužbě v Praze. Na konci měsíce první pracovní schůzka s manželi Hlavsovými www.vistafilm.cz ohledně natáčení oficiálního dvd Noc v Oborohu. V tuto dobu odchází po sedmi letech časově zaneprázdněný Radek Pokorný a pod přístřešek Oborohu vplouvá nový hlas ve formě voloncella Honzy Zemena. Hraje se víceméně akusticky a hledá se basa. Té se nakonec v létě ujme bývalý člen kytarista Jarda Jetenský a po 15 letech se vrací do party. Na konci letních prázdnin se natáčí v Kostelci dvd Noc v Oborohu – 20 let. Jde o průřez historie repertoár je z velké většiny z autorských skladeb z různých období a je doplněn i několika už poněkud historickými bonusy. Celkem 35 koncertů.

2009

31.ledna VÝROČÍ 20 LET existence. Přesně na den, místo a čas po 20 letech koncert v klubu na Rabštejně v Kostelci nad Orlicí. Za 20 let celkem 750 koncertů.

Během zmíněnéného večera proběhl křest dvd Noc v Oborohu, kmotr Vladimír Mišík. Oboroh při této příležitosti zahraje poprvé v menší čtyřčlenné sestavě několik skladeb připravovaných na nové album. (Odchází dechař Vašek Klecandr.) Na jaře společný koncert se Sváťou Karáskem v pražském paláci Akropolis.V létě premiérová účast na festivalu Zahrada v Náměšti na Hané, výlet na Slovensko na festival do Dubnice nad Váhom ( přímý přenos pro Tv Noe) V červenci natáčení televizního pořadu Na moll. Během roku několik koncertů se smyčcovým kvartetem Quonab Quartet . Nový Oboroží rekord při hudební produkci v Brně na Zelňáku při vánočních trzích = hraní při -18 stupních. Během roku 54 koncertů.

2010

V květnu vychází nové album Ve věci probuzení, které se natáčelo a vydalo v hudebním vydavatelství Indies. Premiéra byla v hospodě U Mařenky u Rychnova nad Kněžnou a hostem večera byl Gerry Turner. V létě účast na festivalu Zahrada v listopadu naVoxu v Praze. Během roku několik příjemných koncertů společně se smyčcovým tělesem Quonab Quartet. V tomto roce měl Oboroh 32 vystoupení.

2011

V květnu vychází, opět u hudebního vydavatelství Indies – Happy Trails, sedmé řadové album Žalmy III – Pozvedám své oči k horám. S koncertním programem vycházejícím převážně z tohoto alba navštívil Oboroh 38 míst Čech a Moravy „od Šumavy po Karvinou“. Na podzim je po téměř deseti letech opět domluvena a potvrzena spolupráce s Filharmonií Hradec Králové, a to včetně termínů společných koncertů v roce 2012. Začátkem zimy, po vyprodání zásob alb Ve věci probuzení a Žalmy III, vydávají Indies obě nahrávky znovu v reedici. Na konci roku má Oboroh na svém kontě po téměř 23 letech své existence 874 koncertů.

2012

Na tradiční lednové „Noci v Oborohu“ oslavila kapela 23. narozeniny. Jako hosté vystoupili Vlasta Redl a Jan Resl s kapelami. V únoru zahrál Slávek naživo v pořadu Cvrlikání na TV Noe. O prázdninách Oboroh natočil ve studiu Indies v Brně osmé řadové album nazvané Šel přes potok Cedron k hoře. Jde o pašijové písně z různých historických období „od středověku po Petra Ebena“. Nechybí ani několik skladeb autorských. Album vyšlo v listopadu. V rámci poutního víkendu vystoupil v srpnu v Neratově Oboroh s Filharmonií Hradec Králové a pěveckým sborem Carmina Alta. Koncert nazvaný Dotyky Starého zákona měl reprízu v říjnu v Hradci Králové. Oba koncerty navštívilo dohromady přes 1000 diváků. V září si v pořadu ČT Uchem jehly povídal Slávek s moderátorem Pavlem Klineckým. V tomto roce vytoupil Oboroh na různých místech Čech a Moravy čtyřicetkrát. Za téměř 24 let od založení má za sebou kapela na konci roku 914 koncertů.

2013

Na „Noc v Oborohu“ - 24. narozenin kapely - přijeli zahrát a popřát trabandita Jarda Svoboda, Karolína Kamberská a Jakub Noha. V březnu jsme navštívili deset míst v ČR s pašijovými písněmi z aktuálního alba "Šel přes potok Cedron k hoře". V létě jsme zahráli našemu dlouholetému kamarádovi malíři Aleši Lamrovi na vernisáži v Litoměřicích. O prázdninách jsme zavítali na mezinárodní festival na Slovensko (Zárečie) a na konci léta jsme zavírali se Spirituál kvintetem festival Mohelnický dostavník. Slávek zde byl oceněn cenou Radia Proglas „Za krásu slova“. Na podzim Oboroh zahrál v Mnichovicích na vzpomínkovém Festivalu hudby a slova (30 let od prvního festivalu tohoto názvu v sousedním Ondřejově)  a na jubilejním desátém křesťanském festivalu VOX v Praze. Během celého roku Slávek shromažďoval písničky ze svých sólových koncertů, vybíral, třídil a nakonec sestavil  výběr s názvem Pátý pád (oslovujeme, voláme). Toto album, stejně jako předchozí čtyři cd Oborohu, vydalo na Vánoce 2013 hudební vydavatelství Indies Happy Trails. V tomto roce hrál Oboroh 41krát. Za necelých 25 let existence má na konci prosince kapela na svém kontě celkem 955 koncertů.

2014

V lednu započal Roman Dostál v domácím studiu připravovat svoje první sólové album. Na konci ledna oslavila kapela tradičně v klubu Rabštejně v Kostelci nad Orlicí 25. narozeniny. Pozvání na tuto NOC V OBOROHU přijali Franta Černý, Michael Vašíček,Taras Voloshchuk (Čechomor) a smyčcové kvarteto pardubických filharmoniků Corvus Quartet. V červnu vystoupil Oboroh v Ostravě na mezinárodním křesťanském festivalu současné hudby Slezská lilie a v srpnu na 25. výročí festivalu Otevřeno v Jimramově. V létě nahrála kapela ve studiu Indies v Brně své deváté album obsahující písně s adventní tématikou. Vyšlo v listopadu pod názvem Znovu poprvé. Na konci letních prázdnin se v zámecké jízdárně v Rychnově nad Kněžnou konal společný koncert Oborohu, Filharmonie Hradec Králové a pěveckého sboru Carmina Alta. V adventním období představila kapela v několika městech repertoár z nového alba. Mezi Vánoci a Silvestrem dokončil Roman v brněnském studiu Indies nahrávání sólového alba s texty Petra Střešňáka nazvaného Více světla, více stínů. Oboroh v tomto roce vystoupil na 33 koncertech. Za 26 let dospěl počet koncertů k číslu 988.

2015

Šestadvacáté narozeniny Oborohu jsme oslavili tradičně v Kostelci nad Orlicí na Rabštejně, tentokrát společně s violonncellovým souborem PRAGUE CELLO QUARTET a skupinou JABLKOŇ. V březnu vyšlo sólové album Romana Dostála s texty Petra Střešňáka s názvem VÍCE SVĚTLA, VÍCE STÍNŮ. V červnu jsme dosáhli rovné tisícovky odehraných koncertů a v červenci Oboroh zahrál na výročí Mistra Jana Husa v německém městě Konstanz a v Praze v kostele sv. Martina ve zdi. O letních prázdninách jsme začali zvolna připravovat nové (v pořadí 10. řadové) album svatodušních a velikonočních písní. Ke konci roku jsme navštívili s adventním repertoárem několik českomoravských měst a obcí. Za 27 let tedy máme za sebou 1015 koncertů, z toho 27 v tomto roce.

2016

Na oborožích sedmadvacátých narozeninách, konaných jako obvykle poslední lednovou sobotu v Kostelci nad Orlicí, vystoupili jako hosté slovinský bluesový písničkář Paul Batto a Petr Linhart se svojí skupinou 29 Seiten. Postní předjaří bylo ve znamení pašijových koncertů s repertoárem vycházejícím převážně z alba "Šel přes potok Cedron k hoře". Po Velikonocích jsme se odvážili hrát i několik nových skladeb z připravovaného velikonočně-svatodušního alba, jehož nahrávání jsme plánovali na letní prázdniny. Začátkem léta se však přihodilo něco, co nás donutilo plány změnit. Jára Jetenský byl totiž nečekaně odvezen do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde musel neodkladně podstoupit dvě operace hlavy, po nichž byl zhruba dva měsíce upoután na nemocniční lůžko. Letní koncerty jsme tedy řešili poněkud komornějším repertoárem vhodným pro trio. Roman mezitím od léta pracoval na svém druhém sólovém albu nazvaném "Dobré nebe dobře ví", které opatřil texty opět Petr Střešňák. Po Járově návratu jsme hráli poprvé v plném složení 24. září na Svatováclavských slavnostech v Dobrušce. Začátkem podzimu se Slávek pouští do aranžování partitur pro pašijový koncert Oborohu s Filharmonií Hradec Králové. Na konci roku dokončuje Roman ve studiu Indies v Brně nahrávku "Dobrého nebe ...".  V tomto roce jsme koncertovali 31krát, čímž se zvýšil celkový součet uskutečněných koncertů Oborohu na 1046.

2017

   V lednu jsme oslavili 28 let - NOC V OBOROHU -  tentokrát v proslulém Zoltan baru v Chlenech - Obci rocku okresu Rychnov nad Kněžnou. Hostem "Noci" bylo tentokrát skvostné trio Marešová - Vašíček - Yasinski. V únoru vyšlo druhé sólové album Romana Dostála s názvem „Dobré nebe dobře ví“  (vydavatelství Rosa Praha) opět s texty Petra Střešňáka a úspěšně zabodovalo v hitparádě Radia Proglas. V dubnu se odehrál  koncert Oborohu s Filharmonií Hradec Králové. Program byl sestaven z pašijových písní v aranžmá Slávka Klecandra.O letních prázdninách jsme natočili tradičně ve Studiu Indies desáté řadové album – tentokrát velikonočně - svatodušní s názvem „Vane, kde chce“. Vyšlo v listopadu - opět ve vydavatelství Indies - Happy Trails. Na konci léta byla repríza pašijového  koncertu Oborohu s Filharmonií HK v Neratově v Orlických horách.Během roku hrál Oboroh celkem třicetkrát a řadu komornějších vystoupení absolvovali i Slávek a Roman jednak samostatně, jednak v duu.  Za 28 let máme za sebou celkem 1076 koncertů.

 

2018

V lednu tradiční oslava – NOC V OBOROHU  -  hosté: skupina Vanua2 se zpěvákem Yannickem Tevi z ostrova Vanuatu.  Oboroh koncertuje tento rok hlavně v katolických a evangelických kostelech. Během roku připravuje Slávek podklady – partitury pro nahrávání 11. řadového alba s vánoční tématikou. Natáčet se bude se v létě 2019,  opět ve studiu Indies. Za 29 let existence má kapela na svém kontě 1096 koncertů.

2019

Na konci ledna proběhla oslava 30 let kapely. Jako hosté vystoupili spřátelení muzikanti z našeho regionu, mezi nimi i bývalý člen Oborohu Fanda Šimeček. O velkých letních prázdninách jsme natáčeli opět v brněnském studiu INDIES nové album s vánočními písněmi (v pořadí jedenácté řadové), které vyšlo v listopadu a má název  Když věčnost navštívila čas.  Během roku jsme opět jezdili hrát po celé republice, i když oproti minulým létům bylo méně koncertů; a to z důvodu např. Jardy Jetenského, který je pracovně vytížený v zahraničí. Zbylo ale více času na komorní recitály. Roman i Slávek hrají spolu jako duo a nebo každý sám. K této zúžené sestavě za zmínku stojí vystoupení ať už v lednovém televizním pořadu TV NOE Jak potkávat svět s Jurou Pavlicou a 28. října v přímém přenosu ČTV na ekumenické slavnosti Modlitba za domov  z pražského kostela sv. Klimenta. Za 30 let má za sebou Oboroh 1112 koncertů.

2020

Oboroh v lednu oslavil tradičně narozeniny, tentokrát jednatřicáté. Poblahopřát a zahrát přijeli staří přátelé Franta Černý a Karel Holas z Čechomoru. Poté už se toho, pokud jde o koncerty, v důsledku koronavirových radovánek mnoho nedělo. Pár skvělých koncertů ale dopadlo. Krásně se hrálo např. v Hovězí na Valašsku.  Zakázaného koncertování a s tím související spousty volného času využili zakládající členové kapely Roman a Slávek k přípravě svých sólových projektů. Romanova „Krása v bodláčí“ vyšla v listopadu a setkala se s vřelým přijetím, Slávkovy „Studny Samoty“ se připravují k vydání na podzim 2021. Na konci roku vystoupil Slávek v TV Noe v pořadu „Uzdrav naši zem“. Za 31 let Oboroh dospěl k číslu 1120 koncertů.

2021

V tomto roce se tradiční NOC V OBOROHU z důvodu covidu nekonala. Bylo i méně koncertů a Slávek i Roman se věnovali spíše sólovým aktivitám. V březnu TV NOE natočila s Romanem a jeho „mimooborožími“ přáteli hudební pořad Cvrlikání, nechyběl ani jeho sólový koncert na Noci kostelů v Bystrém u Poličky a v létě se uskutečnil velký koncert v kostele na Neratově, kde Romana doprovodil smyčcový kvintet složený z filharmoniků. Slávek dokončil hudební projekt Studny Samoty, s nímž v létě vystoupil mj. na legendárním festivalu Valašský Špalíček. V létě Slávek s několika přáteli nahrál „Studny“ v Brně ve studiu Indies. Studny Samoty vychází v prosinci 2021.  Albu je věnován v přímém přenosu rozhovor Slávka s hudebním redaktorem Radia Proglas Milanem Tesařem. OBOROH si během roku zahrál na několika příjemných a také vzpomínkových akcích, např. v Praze na festivalu „Svatfest“ věnovanému Sváťovi Karáskovi, nebo na koncertě pro Charitu v Ústí nad Labem a na Svatováclavských slavnostech v Dobrušce. Za 32 let má OBOROH za sebou 1125 koncertů.

2022

Na konci ledna se odehrály 33. narozeniny OBOROHU v novém prostředí Společenského centra v Rychnově nad Kněžnou. Večer otevřel ROMAN s přispěním smyčcového kvarteta, v němž hráli dva někdejší členové Oborohu – Dita Holá a Honza Zemen. „Hostem“ Oborohu byla tentokrát alternativní kapela Slávka STUDNY SAMOTY, v níž vedle někdejších členů Oborohu Dity Holé a Fandy Šimečka zahrál poprvé i bubeník Libor Orel. Nové album Studní vyslal do světa coby kmotr František Čuňas Stárek. Třetí část patřila OBOROHU, rovněž s novým členem Liborem Orlem. Během roku Oboroh opět obrazil řádku míst na různých místech republiky a tu a tam zahrál i na soukromé akci. Vedle toho vyrazili tu a tam Slávek a Roman na sólové koncerty. Za 33 let Oboroh koncertoval 1137krát, do čehož nejsou započítány sólové koncerty Romana a Slávka.

2023

Oboroh i nadále koncertuje po celé republice. Na konci roku má za sebou celkem 1 115 koncertů.  Kromě toho se Slávek s Romanem vystupují často jako duo. Oba také koncertují sólově. Slávek někdy společně s Jirkou Smržem a Roman se smyčcovým kvartetem tvořeným muzikanty z královéhradecké a pardubické filharmonie.