Aktuality

NOC V OBOROHU

Skupina Oboroh oslaví 30 let. Tradiční akce „NOC V OBOROHU“ proběhne 26. 1. 2019 v Zoltan baru /stará hospoda/ ve Chlenech.

„Čeká nás oslava - za 30 let existence máme za sebou přes tisíc koncertů (50 v zahraničí), několik společných vystoupení s Filharmonií HK, vydaných 10 řadových alb (cca 30 tisíc prodaných) a k tomu já a Slávek Klecandr po dvou sólovkách. Je tedy z čeho vybírat. Na 30. narozeniny vybereme muziku, které se na oslavu hodí,“ říká zakládající člen Oborohu Roman Dostál. Hostem připravované "Noci v Oborohu" bude trio SLOVAK BLUES PROJECT.

Slovak Blues Project založil v roce 2015 slovenský bluesman Ľuboš Beňa. Repertoár sestává z tradičních a moderních forem amerického blues a vlastních originálních kompozic. Slovak Blues Project se stal vítězem mezinárodních soutěži Blues Aperitiv 2016, Slovakian Blues Challenge 2016 a XIII Galicja Blues Festival 2016 v polském Krosně. Slovak Blues Project získal cenu Objev roku 2016 a reprezentoval Slovensko na mezinárodní soutěži European Blues Challenge 2017 v dánském Horsens.

"Co dodat na závěr? Moc se těšíme na setkání s neúnavnými propagátory rezofonických kytar s doprovodem knoflíkového akordeonu a na jejich strhující syrovou bluesovou atmosféru. Také se těšíme na naše věrné publikum, které vždy poslední sobotu v lednu dojde na NOC V OBOROHU a zaraduje se společně s námi, že Oboroh i po tolika letech stále žije, skládá a hraje," dodává Roman Dostál.  

Datum konání: 26. 1. 2019 / Zoltan bar ve Chlenech u Kostelce n. O. / Vstupné 200Kč /  Občerstvení, Plzeňské pivo