Aktuality

Legendfest 2021

Rocková akce LEGENDFEST no. 4 -  se uskuteční v sobotu 17.7. 2021 v areálu fotbalového hřiště ve Slatině nad Zdobnicí v čase 18:00 – 01:00 hod. Na pódiu se sejdou opět tři kapely, které spojuje přátelství a více jak třicetileté působení. Na každou připadne dvouhodinový blok toho nejlepšího z jejího repertoáru.

PROGRAM : (Pořadí kapel bude upřesněno) Rhythm and bluesový FORK, "skrytá tvář" rychnovské skupiny Oboroh (vznik 1991). Starým poctivým bigbítem odkojená ZELENÁ PÁRA z Brna (vznik 1993). Královéhradecké SPEKTRUM (vznik 1972) s repertoárem nazvaným stručně a jasně "It’s only rock´n roll“.

Akce je zastřešena, občerstvení zajištěno, na čepu Plzeň, Radegast a Kozel. Vstupné 200,- Zvučí firma TMSOUND, bude opět parádní zvuk.

Co je to FORK (na Rychnovsku Vidlička). Vyhledáme-li v libovolném anglicko – českém slovníku termín „fork“, dozvíme se, že jde o vidle a vidlice, ale také o vidličku. Přeneseně ovšem může toto anglické slovo znamenat i větev, alternativu či možnost. Začátkem 90. let  jsme toužili si občas od „hlavní linie“ Oborohu odskočit k nezávaznému „hraní si“ pro radost svou a případných návštěvníků plánovaných akcí. A protože od samého začátku znamenala „nová“ skupina vzhledem k Oborohu „větev, alternativu a možnost“ připadl jí název Fork, v němž bylo navíc s trochou fantazie možné najít i tak trochu zdrclé slovo folkrock, tedy něco, co jsme hodlali hrát. Anglický název byl docela případný, protože cca 4 hodinový repertoár hraný především na tancovačkách, narozeninách, svatbách a dalších soukromých či veřejných akcích je většinou složen z anglosaského hudebního světa (Bob Dylan, Rolling Stones, Creedence Clearwater Revival) a k tomu jsme přidali i několik vlastních songů ve stejném duchu, které normálně na našich koncertech neuslyšíte ….