Aktuality

Legendfest 2019

  Rocková akce LEGENDFEST se uskuteční 20.7. 2019 v příjemném prostředí areálu fotbalového hřiště ve Slatině nad Zdobnicí v čase 18:00 – 24:00hod Na pódiu se sejdou tři kapely, které spojuje přátelství a více jak pětadvacetileté působení. Na každou připadne dvouhodinový blok toho nejlepšího z jejího repertoáru.

 Vystoupí jižanským rockem odkojená ZLATÁ SVATBA z kosteleckého regionu (vznik 1990). rhythm and bluesový FORK, tj. "skrytá tvář" rychnovské skupiny Oboroh (vznik 1991) a královéhradecké SPEKTRUM (vznik 1972) s repertoárem nazvaným stručně a jasně "It’s only rock´n roll",

FORK   Vyhledáme-li v libovolném anglicko – českém slovníku termín „fork“, dozvíme se, že jde o vidle a vidlice, ale také o vidličku. Přeneseně ovšem může toto anglické slovo znamenat i větev, alternativu či možnost. Začátkem 90. let jsme toužili si občas od „hlavní linie“ Oborohu odskočit k nezávaznému hraní pro radost. A protože od samého začátku znamenala „nová“ skupina vzhledem k Oborohu „větev, alternativu a možnost“ připadl jí právě tento anglický název, protože cca 4 hodinový repertoár hraný především na tancovačkách, narozeninách, svatbách a dalších soukromých či veřejných akcích většinou čerpá z anglosaského hudebního světa (Bob Dylan, Rolling Stones, Creedence Clearwater Revival). Na vystoupení kapely obvykle zazní i několik vlastních songů ve stejném duchu, které na koncertech Oborohu běžně neuslyšíte ….